ARCH OCTA DF 305/8
Technical specification:
Price: upon request
| Area | 305 m² |
| Capacity | 150 pax |
| Sizes | 19×21 m |
| Length | 19 m |
| Width | 21 m |
| Arch width | 8 m |
| Height of entrance arch | 3.6 m |
| Max height | 6.5 m |
| Weight of construction | 4700 kg |
Solutions
Gala Dinners, Pop-up Stores, Diplomatic Meetings, Team Building Activities, Photo Sessions, Mobile Planetariums, Christmas Markets, Weddings, Charity Fairs, Majlis Receptions, Exhibitions, Film Shoots, Fashion Shows, Seasonal Festivals, Tech Exhibitions, Cycling Events, Conferences, Glamping, BBQ Parties, Dubai Shopping Festival, Auto Shows, Golf Tournaments, Mawlid al-Nabi, Beach Tents, Educational Camps, UAE National Day, Outdoor Classrooms, Formula 1 Races, Eid al-Adha Celebrations, Desert Camps, Children’s Birthday Parties, Press Conferences, Science Exhibitions, Food Festivals, Ramadan, Promotional Events, Birthday Parties, Product Launches, Food Courts, Outdoor Lectures, Street Markets
Return Policy