Arch hexa DF 260/10
Technical specification:
Price: upon request
| Area | 260 m² |
| Capacity | 130 pax |
| Sizes | 20×17.4 m |
| Length | 20 m |
| Width | 17.4 m |
| Arch width | 10 m |
| Height of entrance arch | 4.5 m |
| Max height | 6.3 m |
| Weight of construction | 3300 kg |
Solutions
Christmas Markets, Weddings, Charity Fairs, Majlis Receptions, Exhibitions, Film Shoots, Fashion Shows, Seasonal Festivals, Tech Exhibitions, Cycling Events, Conferences, Glamping, BBQ Parties, Dubai Shopping Festival, Auto Shows, Golf Tournaments, Mawlid al-Nabi, Beach Tents, Educational Camps, UAE National Day, Outdoor Classrooms, Formula 1 Races, Desert Camps, Eid al-Adha Celebrations, Children’s Birthday Parties, Press Conferences, Science Exhibitions, Food Festivals, Promotional Events, Ramadan, Birthday Parties, Product Launches, Food Courts, Outdoor Lectures, Street Markets, Gala Dinners, Pop-up Stores, Diplomatic Meetings, Team Building Activities, Photo Sessions, Mobile Planetariums
Return Policy